Весілля Фігаро

Le Nozze di Figaro

Придбати чи забронювати квиток у Києві

25 Серпня Вт
29 Серпня Сб

Рік

2014

Виробник

США

Жанр

Опера

У головних ролях

Джеймс Лівайн, Аманда Маджескі, Марліс Петерсен, Ізабель Леонард, Петер Маттеі, Ільдар Абдразаков

Режисер

Річард Ейр

Тривалість

223 хвилини

Вікове обмеження

16+

Мова

Італійська

Вистава Річарда Ейра, поставлена у 2014 році, замінила у репертуарі Мет версію Джонатана Міллера. Зміну режисерських стилів найнаочніше демонструє простір. Ніякого XVIII століття, відцвітаючої аристократії: Ейр і його художник Роб Хауелл перетворюють сцену у хитромудрий лабіринт різьблених решіток і комірчину севільського маєтку ХХ століття. Виставам Ейра властива емоційна прямота, навіть емоційний натиск — і «Весілля Фігаро» створено у тому ж стилі, що і надуспішний «Кармен», і «Вертер», і «Манон Леско», у різний час показані в рамках проекту The Met: Live in HD.

У фокусі опиняються відносини особистостей, і блискучий склад виконавців демонструє увесь емоційний і вокальний діапазон.

Ільдар Абдразаков у ролі Фігаро стримує свій царствений темперамент, Марліс Петерсен у ролі Сюзанни вишукано будує інтриги; Петер Маттеї (Граф Альмавіва) поєднує аристократичність з демократичною прямотою, Аманда Маджескі у ролі Графині делікатна, а Ізабель Леонард у ролі Керубіно миловидна та грайлива.

На прем'єру «Весілля Фігаро» у Відні очікувала захоплена зустріч: оркестр аплодував автору ще під час репетицій. І хоча музичну мову Моцарта багато хто вважав занадто важкою і перенасиченою, мелодії «Фігаро» швидко стали популярні.

Музика «Весілля Фігаро» напоєна світлом, вона іскриться і сяє, її гармонії зухвалі та одночасно аристократичні. Витончене лібрето Лоренцо да Понте одночасно може бути сприйнято як сатира настанові порядки і як просто дотепна гра.

Дія опер Моцарта заснована на добре підібраних сценічних ефектах. Водночас оркестр насичує найменшу клітинку характеристики кожного з персонажів. Вишукані мелодії втілюються у відточених соло або сплітаються у ретельні ансамблі.

Заплутаний сюжет, де до самого фіналу неясно, хто ж залишиться у дурнях, вкорінений у традиціях XVIII століття. Але сучасні постановки все частіше нехтують умовностями епохи.


Залиште свій відгук

Для того щоб залишити свій відгук, Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися на сайті.

Відгуки користувачів
Відгуки відсутні. Станьте першим, щоб залишити свою думку про фільм.