Сірано де Бержерак

Cyrano de Bergerac

Рік

2020

Виробник

Великобританія

Жанр

Вистава

У головних ролях

Джеймс Макевой, Аніта-Джой Увадже, Ебен Фігейредо, Том Едден, Адам Бест

Режисер

Джеймі Ллойд

Тривалість

169 хвилин

Мова

English

Мова субтитрів

Українська

Історія реального поета і хороброго воїна Сірано, який жив у XVII столітті, у XIX столітті – стала театральним бестселером завдяки Едмону Ростану, а у XXI столітті в руках британців Мартіна Крімпа та

Джеймі Ллойда перенеслася у наш час. А це означає - жодних бутафорських носів, плащів і шпаг. Зрештою, головною зброєю де Бержерака в усі часи були саме гострий розум і нещадно точне слово! Ну і, звичайно, романтичне велике серце. Саме це чарівне поєднання з блиском відіграє геніальний майстер перевтілень Джеймс Макевой.
Героїчна комедія розігрується у радикально «голих» декораціях - Джеймі закликає зосередитися на тексті; і текст тут настільки усьому голова, що навіть поєдинки на шпагах перетворюються на справжні реп-баттли, підкреслені винесеними на авансцену звичайними концертними мікрофонами. Крімп вловив саму суть оригіналу Ростана з його відданістю до мови, вірою у силу слів та поезії: він забавляється з мовою, ховаючи рими в середині речення або навіть у середині слова, щедро використовує асонанси, при цьому це абсолютно сучасні мова та ритм.
Звичайно, така віртуозна робота з текстом - виклик для будь-якого актора. І Джеймс Макевой справляється з ним чудово, змінюючи акценти як рукавички і вимовляючи складносурядні рядки
настільки ж легко, якби він базікав у пабі з друзями. Він то зухвалий і різкий, і слухаючи його словесні поєдинки з суперниками, можна дійсно повірити, що словом можна вбити. То він беззброєно ніжний, і його романтична мова ллється у вуха Роксани солодко і тягуче, як мед: і тоді можна повірити, що слова можуть змусити полюбити.
Гра Макевоя - безумовно головний привід йти дивитися цю нетрадиційну виставу «Сірано». Виліплений Сірано «панцир з ексгібіціонізму, агресії і дотепності, який явно маскує глибоко хворобливу самотність»(так героя характеризує Джеймі Ллойд) сідає на Макевоя як влитий. Та й взяти хоча б горезвісний ніс, головну причину невпевненості в собі де Бержерака, - у кожного в залі знайдеться свій «ніс», яким він звик пояснювати невпевненість у собі та усі невдачі в особистому та публічному житті. Те, що потворність можливо існує тільки в уяві героя, змушує лише гостріше співчувати йому.

Залиште свій відгук

Для того щоб залишити свій відгук, Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися на сайті.

Відгуки користувачів
Відгуки відсутні. Станьте першим, щоб залишити свою думку про фільм.