​Рюїчі Сакамото: Кода

Ryuichi Sakamoto: Coda

Придбати чи забронювати квиток у Києві

02 Грудня Ср

Рік

2017

Виробник

Японія, США

Жанр

документальний

Режисер

Стівен Номура Шибле

Тривалість

100 хвилин

Вікове обмеження

16+

Мова

Японська, Англійська

Мова субтитрів

Українська

Документальний фільм «Рюїчі Сакамото: Кода». Картина прослідковує за життям і творчістю японського композитора-новатора, автора саундтреку до «Легенди Г’ю Гласса» і шедеврів Бертолуччі і Альмодовара і містить рідкісні інтерв’ю та архівні кадри.

Рюїчі Сакамото — великий японський композитор, крім іншого, відомий кіносаундтреками (серед яких «Останній імператор» (The Last Emperor, 1987); «Легенда Г’ю Гласса» (The Revenant, 2015); «Гнів» (Ikari, 2016), а також роллю зловісного офіцера-садиста в шедеврі Нагіси Осіми «Щасливого Різдва, містере Лоуренс!» (Merry Christmas Mr. Lawrence, 1982), де герой Сакамото катував героя Девіда Боуї).

У 2017 році Сакамото записав грандіозний альбом ‘async’ – справжній сучасний епос, роботу планетарного масштабу. Але в документальному фільмі-портреті «Кода» геній Сакамото постає звичайною людиною зі своїми болями і тривогами (він щойно поборов рак). Сакамото дружньо запрошує нас стати своїми гостями, привідкриваючи двері до творчої лабораторії і приватного життя…

Довірливий, вкрадливий, музичний нарис про титана з людським обличчям — взірець інтимної документалістики. У доповнення до «Коди» Стівен Номура Шибле випустив фільм-концерт, показаний на Берлінському фестивалі 2018-го – ‘Async at the Park Avenue Armory’, де зафіксував камерне виконання музичного матеріалу альбому ‘async’ у Збройній палаті Нью-Йорка. Там за священннодійством Сакамото над інструментами спостерігали десятки вибраних слухачів: у «Коді» таким заворожливим ритуалом стає щоденне існування Сакамото.

Текст Вадима Рутковського


Залиште свій відгук

Для того щоб залишити свій відгук, Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися на сайті.

Відгуки користувачів
Відгуки відсутні. Станьте першим, щоб залишити свою думку про фільм.