Рюїчі Сакамото: async у Park Avenue Armory

Ryuichi Sakamoto: async at The Park Avenue Armory

Придбати чи забронювати квиток у Києві

09 Грудня Ср

Рік

2018

Виробник

Японія, США

Жанр

фільм-концерт

У головних ролях

Рюїчі Сакамото

Режисер

Стівен Номура Шибле

Тривалість

65 хвилин

Вікове обмеження

6+

Мова

Японська, Англійська

Мова субтитрів

Українська

Рюїчі Сакамото — японський новатор, що справив величезний вплив на всю сучасну музику. Групі Yellow Magic Orchestra, участь у якій зробила його світовою зіркою, нещодавно виповнилося 40 років. За цей час він записав 19 студійних альбомів, створив саундтреки до фільмів Бернардо Бертолуччі, Педро Альмодовара і Олевера Стоуна, отримав «Оскар» і Grammy, мучив Девіда Боуї у фільмі Нагіси Осіми «Щасливого Різдва, містере Лоуренс» і грав демонічного режисера у кліпі Мадонни Rain.

У якості післямови до фільму «Рюїчі Сакамото: Кода», який критики визнали шедевром музичної документалістики, CoolConnections випускає «async at the Park Avenue Armory» – стрічку, що зафіксувала виконання матеріалу альбому «async» (2017) у Ветеранській кімнаті нью-йоркської Збройної палати. Якщо в «Коді» Сакамото розповідав і показував, із чого було зібрано його альбом «async», то у фільмі-концерті камера фіксує хірургічно точне виконання цієї музики. Рюїчі Сакамото відтворює теми «async» у невеликій залі у присутності лише кількох десятків глядачів. Операційний стіл — рояль, під пальцями майстера — клавіші, іноді просто маленький дзвіночок торкається струни. А над усім цим — екран із відеорядом, що супроводжує п’єси. Ніби лампа в операційній.

Аналогії невипадкові. У роки, що передували запису «async», Сакамото буквально завис між життям і смертю — боровся з раком. Хвороба відступила, у Сакамото з’явився шанс написати для свого життя гарну коду. Він збирав її з фортепіанного мінімалізму і синтезаторних хвиль, із звуків старої музичної шкатулки, шурхоту листя, рипливої вуличної каруселі і голосу Девіда Сильвіана, який читає вірші Арсенія Тарковського. Сакамото шукав логіку у звуковому хаосі і отримав завершені акустичні формулювання, що стали метафорою смертності. Неуникний кінець можна відсунути, лише нескінченно відтворюючи цю коду. У концертній залі, а тепер — на екрані.

Текст Бориса Барабанова


Залиште свій відгук

Для того щоб залишити свій відгук, Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися на сайті.

Відгуки користувачів
Відгуки відсутні. Станьте першим, щоб залишити свою думку про фільм.