RSC: Тімон Афінський

Timon of Athens

Рік

2020

Виробник

Великобритания

Тривалість

158 хвилин

Вікове обмеження

16+

Мова

English

Мова субтитрів

Українська

Тімон насолоджується життям, адже у неї є гроші, а отже, — вплив і друзі. Але свято філантропії не триває вічно. Коли гроші закінчуються, Тимон виявляє, що з ними зникли й влада, і її свита. Залишившись одна, як король Лір, вона біжить з Афін, щоб сховатися в лісі, проклинаючи місто, яке вона колись любила. Ліра зраджують дочки, Тимон зраджує багатство. Чи зможе вона знайти новий сенс життя, втративши все? Режисер Саймон Годвін представляє дотепну й актуальну адаптацію «Тимона Афінського» - п'єси Шекспіра про владу грошей і людської невдячності.


Королівська шекспірівська компанія під керівництвом Грегорі Дорана віднайшла вміння повертати до життя забуті шекспірівські тексти. До таких можна віднести «Тимона Афінського» (можливо, написаного у співавторстві з Томасом Мідлтоном), навіть сюжет якого сьогодні пам'ятають лише вчені.

Можна порадіти мудрості Саймона Годвіна, який вирішив змінити стать Тімона, запросивши на його роль експресивну Кетрін Хантер і надавши їй простір для гри. Це перша постановка Саймона для RSC з часів його тріумфального «Гамлета» з Паапой Ессейду у 2016 році, і вона теж вдалася.

Невисока тендітна Кетрін (Тімон) магічно заповнює собою всю сцену, віртуозно використовуючи пластику тіла і глибокого хрипкого голосу. Вона перетворює монологи Тімон в шедеври, які можна порівняти з кращими промовами Ліра і Річарда II, з тією лише відмінністю від цих персонажів, що після стрімкої втрати всього, чим вона володіла, серце її не пом'якшало, а загострилося.

У першій частині, під бадьору середземноморську музику Майкла Брюса, на тлі розкішних декорацій, де важким золотом виблискують не тільки костюми афінської знаті, але навіть виделки на столах, Тімон здається абсолютно щасливою і купається в гармонії ідеального світу. Коли ж на її очах весь цей «надлишок, пишність, гедонізм і декаданс» (так характеризує початок п'єси Саймон Годвін) облітає, як мішура, і з'ясовується, що гроші не можуть купити справжньої відданості й любові, до Тімон з прозрінням, на жаль, не приходить мудрість. Вона зненавиділа людей, і весь світ навколо, який тільки що сяяв теплом і красою, миттєво стає похмурим і суворим місцем.

Постановники підкреслюють цей контраст тим, що з умовної античності глядач переноситься в сучасність: в хореографії трупи активно використовуються кінематографічні стоп-кадри і уповільнення руху; уїдливий цинік Апемант (і ця роль теж віддана актрисі - Ніє Гвінн) носить футболку з логотипом інді-гурту «The Smiths».

Шекспір, як він це любить робити, і тут залишає глядача в фіналі наодинці з дзеркалом, в якому відображається наша пристрасть до нестримного споживання, і змушує знову задаватися вічним питанням: чи до добра приведе нас світ, в якому правлять гроші?

Залиште свій відгук

Для того щоб залишити свій відгук, Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися на сайті.

Відгуки користувачів
Відгуки відсутні. Станьте першим, щоб залишити свою думку про фільм.