Модільяні: невідома історія

Maledetto Modigliani
8.0 / 10

Рік

2020

Виробник

Італія

Жанр

документальний

Режисер

Валерія Парізі

Тривалість

90 хвилин

Мова

Українська

Амадео Модільяні — хрестоматійний приклад художника, чий богемний міф часто йде попереду художнього таланту. Якщо ви колись бачили хоча б один портрет Модільяні, вважайте, що бачили всі. Усе через те, що головним героєм його картин був стиль — особливий стиль Модільяні, ефемерна субстанція, пошукам якого він присвятив усе життя.

Його переїзд до Парижа та знайомство з місцевою художньою богемою мали реанімувати його кар’єру, але стали початком зануренням у вирій пороку — Модільяні упивається абсентом, підсідає на гашиш, крутить публічні романи з повіями. Усі ці «подвиги» ще міцніше зцементовують репутацію Модільяні як втраченого генія, і саме звідси бере початок його привабливий образ трагічної моделі для наслідування.

Поет і критик Андре Сальмон вважав, що унікальний стиль Модільяні — прямий наслідок алкоголізму й наркоманії; мовляв, тверезий Модільяні був посереднім художником, і лише кардинально змінивши свідомість, той міг висікати з себе іскри геніальності.

Стрічка «Модільяні» — відвертий портрет «проклятого художника», який попри репутацію скандального генія був і залишається іконою. Його люблять, а його картини продають на аукціонах за сотні мільйонів доларів. Сьогодні його скульптури та полотна прикрашають колекції головних світових музеїв, а сам Модільяні залишається одним з найпопулярніших художників XX століття.

Залиште свій відгук

Для того щоб залишити свій відгук, Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися на сайті.

Відгуки користувачів
Відгуки відсутні. Станьте першим, щоб залишити свою думку про фільм.