«Летючий Голландець»

Королівський театр Мадриду

Рік

2019

Жанр

концерт

Тривалість

140 хвилин

Мова

Німецька

Мова субтитрів

Українська

Опера «Летючий Голландець» була написана німецьким композитором, Ріхардом Вагнером, усього за сім тижнів, чим підтвердила надзвичайну самобутність стилю та майстерність 29-річного композитора. Володіючи величезним художнім талантом Вагнер невпинно шукав нові шляхи розвитку музичного театру і власноруч здійснив глобальну оперну реформу, що вплинула на подальшу долю оперного мистецтва.


Історія про те, як Вагнер розпочав створення «Летючого Голландця» надзвичайно цікава. Через скрутний матеріальний стан він разом із дружиною втікає від кредиторів з Риги до Лондона. Під час морської подорожі розпочалася буря і вітрильне судно прибило до берега рибацького села. Саме там в уяві композитора ожила старовинна розповідь про проклятого моряка, який був змушений довгі роки поневірятися на примарному кораблі, поки не зустріне жінку, готову померти за нього.

Музика опери дуже точно передає те потрясіння, яке пережив Вагнер під час того фатального шторму. Подібно до свого мандрівного героя, що вирушив у подорож за порятунком і спокоєм, він відбуває до Парижа в надії знайти успіх. Але мрії про славу не судилося здійснитися, а Вагнеру довелося продати написаний ним сценарій майбутньої опери директору «Гранд-опера».

Неймовірна постановка «Летючого Голландця» на сцені Королівського театру Мадрида відтворює силу морської стихії, яку колись на собі відчув один з найвидатніших композиторів в історії людства.

Залиште свій відгук

Для того щоб залишити свій відгук, Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися на сайті.

Відгуки користувачів
Відгуки відсутні. Станьте першим, щоб залишити свою думку про фільм.