Гамлет: Камбербетч

Hamlet: Cumberbatch

Рік

2020

Виробник

Великобритания

Тривалість

186 хвилин

Вікове обмеження

16+

Мова

English

Мова субтитрів

Українська

Найзнаменитіший Гамлет XXI століття елегантний, чутливий, любить Девіда Боуї й схожий на Шерлока Холмса. Головна п'єса Шекспіра в постановці Ліндсі Тернер, з Бенедиктом Камбербетчем у головній ролі, продовжує тріумфальний хід по кіноекранах.


Проект National Theatre Live
Постановка Sonia Friedman Productions на сцені театру «Барбікан»

Коли «Гамлет» Ліндсі Тернер дебютував на сцені «Барбікан», лондонські критики хвалили зірку. А ось режисерові від критиків дісталося: Ліндсі Тернер лаяли за «вольності» в поводженні з текстом і за «голлівудську» постановку. Але інтерпретація Тернер витримала випробування часом: «Гамлет» залишається одним з найбільш довгограючих і успішних вистав проекту NT Live.

Гамлет, на думку Тернер, — не просто інтелігент, який має сумніви. Не просто студент-гуманітарій, який губиться зі своєю віттенбергскою освітою у світі архаїчних цінностей, де від нього чекають помсти за вбитого батька. Ні, цей Гамлет — добровільна жертва пропаганди «войовничих мерців», нещасна людина, свідомо встав на шлях насильства — і пожинати всі його плоди: безумство, смерть. На цей антивоєнний поклик працюють режисерські знахідки вистави: Гамлет, який грає в гігантських іграшкових солдатиків, ураган попелу, що накриває сцену чорним снігом ядерної зими під завісу першого акту.

Деякі з монологів Гамлета супроводжуються «уповільненою зйомкою» інших персонажів. Цей прийом вириває героя з реальності дій і занурює його у внутрішній простір рефлексії; в цьому розумовому просторі й вирішується його доля. Щоб відтворити цей ефект на сцені - «залізти в голову» героя — Тернер вдається до допомоги великих професіоналів своєї справи: сценографа Ес Девлін, що створила абстрактну і мальовничу парафразу Ельсінора, і композитора Джона Хопкінса, який написав гіпнотичний саундтрек.

Проте, головною складовою вистави залишаються акторські роботи. Крім прекрасного Камбербетча (кращого, на думку багатьох, Гамлета XXI століття), у виставі зайняті видатні британські ветерани Кіран Хайндс (Клавдій) і Карл Джонсон (тінь батька / могильник), а в ролі Офелії постала валлійська актриса Шан Брук — відкриття четвертого сезону «Шерлока» (Sherlock, 2010).

Залиште свій відгук

Для того щоб залишити свій відгук, Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися на сайті.

Відгуки користувачів
Відгуки відсутні. Станьте першим, щоб залишити свою думку про фільм.