Дядя Ваня

Uncle Vanya
8.3 / 10

Рік

2020

Виробник

Великобританія

Жанр

Вистава

У головних ролях

Тобі Джонс, Річард Армітідж, Роджер Аллам, Емі Лу Вуд, Розалінд Еліазар, Дервла Моллой, Пітер Уайт, Анна Колдер Маршалл

Режисер

Ієн Ріксон

Тривалість

155 хвилин

Вікове обмеження

16+

Мова

Англійська

Мова субтитрів

Українська

Чудові британські актори, найтонші переливи почуттів, майстерне перетворення сценічної дії у екранне - все це відрізняє першу виставу, зняту у посткарантинній Великобританії для показу в кінотеатрах.

«Сценам із сільського життя» - такий підзаголовок Чехов дав своїй сумній комедії - більше ста років, проте п'єса як і раніше залишається однією з найбільш затребуваних у всьому театральному світі.

Тож не дивно: у історії дяді Вані - Івана Петровича Войницького, який скромно живе у садибі покійної сестри - є всі складові пронизливої драми. І трагічно нерозділене кохання: дяді Вані - до красуні Олени Андріївни, новій дружині зятя - професора Серебрякова, племінниці Соні - до лікаря Астрова.

І ревнощі Вані до снобу, вискочки й успішному нездарі Серебрякову, які спалюють його зсередини. І безмежний смуток про швидкоплинність життя. І ніжний гумор. Так, втім, чого тільки у Чехова немає - справжня енциклопедія не сільського, а універсального людського життя.

Нова вистава поставлена Ієном Ріксоном за текстом, який адаптований відмінним ірландським режисером і драматургом, лауреатом премії Олів'є - Конором Макферсоном, з чуйною увагою до першоджерела і чудовою легкістю. Театр Гарольда Пінтера у Вест-Енді, де йшла вистава, до 2011-го року називався Театром Комедії - і Ріксон чудово транслює особливий трагедійний комізм Чехова. На сцені зібраний чудовий акторський ансамбль.

У головній ролі - характерний актор Тобі Джонс - смішний, дивний, здатний бути і чарівним, і відразливим; на його рахунку більше ста кіноролей, він затребуваний у Голлівуді, і у незалежному авторському кінематографі; серед недавніх появ Джонса на екрані - «Перша корова» і «Мій творець».

Річард Армітідж, відомий за кінотрилогією Пітера Джексона «Хоббіт» і серіалам «Північ і Південь» і «Робін Гуд», грає Астрова, а Роджер Аллам - Серебрякова. Роль Олени Андріївни віддана новій примі британської сцени Розалінд Еліазарі, Соню грає зірка серіалу «Статеве виховання» Емі Лу Вуд - і ця робота стала для Вуд абсолютним проривом.

Залиште свій відгук

Для того щоб залишити свій відгук, Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися на сайті.

Відгуки користувачів
Відгуки відсутні. Станьте першим, щоб залишити свою думку про фільм.