Доктор Фауст

Doctor Faustus

Рік

2020

Виробник

Великобритания

Жанр

Вистава

Тривалість

158 хвилин

Вікове обмеження

16+

Мова

English

Мова субтитрів

Українська

Всі ми відчайдушно прагнемо до того, що не можемо отримати. За що ви були б готові продати свою душу? «Так, заклади свій розум сміливо, Фауст, щоб рівним стати божеству»! - такий вибір робить герой трагедії Марло, і викликає з пекла сили, що перевершують людське розуміння. Будь-які бажання відтепер здійснюються, помаху руки підвладна наймогутніша магія. Але неминуче насувається розплата. Чи варта була угода з дияволом пекельних мук?


Постанова Шекспірівського театру «Глобус»

Доктор Фауст (Пол Хілтон), який добився успіху в багатьох науках, але розчарувався у силі людського мозку, укладає з дияволом угоду: 24 роки Мефістофель служить йому вірою і правдою, виконуючи будь-які бажання і даруючи жадане знання, але після закінчення терміну Фауст повинен відправитися з ним в пекло. Мефістофель (Артур Дарвілл) чесно виконує умови договору, але це не рятує Фауста від гнітючих думок про те, що термін страшного контракту закінчується ...

Перша постановка п'єси Марло в сучасному театрі Глобус було довірено Метью Данстеру ( «Кати», 2016) - і досвідчений британський режисер дотепно обійшовся з не найпростішим текстом. Різні акти п'єси Марло настільки різнорідні за стилем, що деякі дослідники приписують іншому автору сатиричні, «потішні» сцени, де диявольські витівки Мефістофеля навмисно знижуються і висміюються. Крім того, в образах ангелів добра і зла, що борються за душу самовпевненого вченого, і алегорій семи смертних гріхів у Марло ще звучать відгомони середньовічних мораліте. Впоратися з цим калейдоскопом і зберегти трагічний і містичний нерв тексту зможе далеко не кожен.

Данстеру це вдається — він на повну запускає хитромудру театральну машинерію єлизаветинського театру: оживаючі книги, дракони, справжнє пекельне полум'я на сцені, дим, страхітливі маски, черепа та інші диявольські спецефекти, що вражали уяву недосвідчених глядачів партеру за часів Шекспіра і Марло, створюють зловісне враження і сьогодні.

«Створено для людини небо, і тому він краще всіх небес», - спокуслива фраза Мефістофеля в устах дуже стриманого і похмурого в цій ролі Артура Дарвілла звучить майже як саркастична репліка Гамлета - «Що за диво природи людина!». І це не випадково.

Марло, хоча і робить реверанси офіційній релігії, відсторонюється від засудження і грішника, і підступного демона. Трагедія Фауста, відчай якого в фіналі п'єси прекрасно грає Пол Хілтон, у викладі Марло виглядає ілюстрацією тези «благими намірами вимощена дорога в пекло». Та й представник цього пекла — зовсім не втілення брехні. Мефістофель — занепалий демон, який швидше за все співчуває вченому, а можливо, в його особі і всьому людству.

Залиште свій відгук

Для того щоб залишити свій відгук, Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися на сайті.

Відгуки користувачів
Відгуки відсутні. Станьте першим, щоб залишити свою думку про фільм.