Закритий показ магічного реалізму «Брама»

04 Липня 2018

Безліч схвальних відгуків отримав довгоочікуваний фільм у традиціях українського магічного реалізму «Брама» після закритого показу, який провели "Директорія Кіно" і "Кінокомпанія ММД" в кінотеатрі "Сінема Сіті".

"Брама" ( офіційний реліз в Україні 26.07) - фільм Володимира Тихого за найуспішнішою українською п’єсою останнього десятиріччя «На початку і наприкінці часів» Павла Ар’є. У головних ролях Ірма Вітовська і Віталіна Біблів.

Картину представили: автор п’єси і співавтор сценарію фільму Павло Ар’є, режисер фільму і співавтор сценарію Володимир Тихий, виконавиця ролі "Славка" Віталіна Біблів, продюсери фільму Ігор Савиченко і Марко Супрун.

На фото: Ігор Савиченко

На фото: Віталіна Біблів

На фото: Павло Ар’є, Марко Супрун

На фото: Володимир Тихий

Після перегляду та овацій глядачів творча група розповіла цікаві факти про фільм, знімальний процес і відповіла на запитання.


"Брама" знятий за мотивами популярної театральної вистави "Сталкери", де Ірма Вітовська та Віталіна Біблів — також головний дует. Автор п'єси та сценарію фільму Павло Ар'є зазначив, що від театральної постановки у фільмі десь 80%.

Ірмі Вітовській, яка грає роль Баби Прісі, довелось перевтілитись на бабцю 80 років. Зовнішні зміни забезпечили Ірина Бєліна і Катерина Стрюкова – саме вони робили грим. Накладали його по 2 години. Носився він цілий день. Актрисі не можна було за цей час навіть їсти. Режисер Володимир Тихий зазначив, що на майданчику вона настільки "старішала", що навіть спілкуватися з нею хотілося як із бабою Прісею: поводитись чемніше та поступатися місцем.

"Брама" стартує в українському прокаті 26 липня. Заплановано 140 екранів по всій країні. Фільм покажуть на фестивалях у Стокгольмі, Котбусі, Люксембурзі та інших. За словами продюсера, велика ймовірність його появи на Amazon та Netflix.

Після закритого показу для блогерів, фільм отримав чимало схвальних відгуків:

«Тандем Вітовська-Біблів прекрасний від самого початку. Той, хто бачив їх в Сталкерах, або інших проектах, безумовно в курсі справи. А хто тандем не бачив - буде йому щастя у вигляді Брами. Йдіть обов’язково. Пориньте в цю атмосферу яка прям дихає нашою землею і нашою душею. Якщо б мене попросили написать про Браму одним реченням, я б сказав словами баби Прісі: «Або ти жертвуєш собою, або іншими...» - Руслан Горовий.

«26 липня 2018 року буде прем'єра нового українського фільму Brama "Брама". Сьогодні був допрем'єрний закритий показ. Що вам сказати? Треба йти всім дорослим десяткам мільйонів людей в Україні. І я маю якесь таке відчуття, що це не кінець, що має бути ще анімаційний фільм, комп"ютерна гра і повно всього іншого, бо просто - є такі "простенькі" сюжети, як саме життя» - Ірина Подоляк.

«Я много раз пытался проанализировать в голове , отбросив заангожированость , то что я увидел ... и все мысли крутятся вокруг того , что это УНИКАЛЬНО и БЕСПРЕЦЕНДЕНТНО!!! Уникальный кино-язык (ничего подобного в современном украинском кино на большом экране не видел ) , сценарий заставляет смеяться, потом плакать ,причём, иногда ты плачешь от смеха , а иногда смеёшься от страха ))) музыка офигенная - Тоша потрясающе чувствует атмосферы и выбирает какие-то чудесные формы , актёрский Dream Team просто бомбический ! Поклон режиссёру» - Руслан Кирш.

«Вчера был на допремьерном показе еще одного фильма, где я чем мог помог при его создании. Новая работа Володи Тихого и Игоря Савиченко "Брама". Действие происходит в Чернобыльской зоне, под Припятью. Ведуньи, грибы, отголоски техногенной катастрофы, полесская магическая культура (корнями уходящая в древлянскую), иногда пробивающийся древнерусский язык, хороший юмор и ужасы. Замечательный коктейль» - npubop.

Закритий показ для блогерів і преси - це лише початок нашої рекламної та піар-кампанії. Ми раді поділитися з вами запланованими івентами на підтримку картини:

1) Урочиста прем'єра фільму для Президента України - Петра Порошенко.

2) Екскурсія Чорнобилем від автора п'єси та соавтора фільму - Павла Ар'є, а також перегляд фільму у зоні відчуження.

3) Промо-тур по містах України творчої групи картини.

4) Прем'єра 26 липня у Києві в кінотеатрі "Сінема Сіті".

5) Прем'єра 27 липня у Києві в кінотеатрі "Бумер".

Фільм "Брама" брав участь у фестивалях категорії "А" та отримав визнання європейської аудиторії. Ми впевнені, що картина буде високо оцінена і українським глядачем уже з 26 липня. Пориньте у світ містики та народного гумору разом із нами!

Фотограф: Олена Івашкіна