Кінотеатр «Київ»

11 Червня 2019

Кінотеатр «Київ» залишається фестивальним центром столиці!

Кінотеатр «Київ» — не просто майданчик для демонстрації кіно, це центр культурної спадщини кількох поколінь киян. Майже 7 десятиліть «Київ» був центром фестивального і артхаусного кіно, цікавого альтернативного контенту, кінолекторіїв і кінозустрічей!

Команда «Сінема Сіті» розуміє і приймає всю відповідальність за подальший розвиток кінотеатру «Київ». Ми завжди прислухались до потреб і побажань людей і тому зобов’язуємось зберегти традиції, пов'язані з «Києвом», його концепцію та зміцнимо статус прем'єрного флагманського кіномайданчика столиці! Окрім того, на наше глибоке переконання, кінотеатр також має стати центром демонстрації сучасного українського кіно.

Безумовно, це амбітне завдання, але ми готові до такого виклику.

Усі кінотеатри мережі «Сінема Сіті» завжди були орієнтовані на розвиток українського кіно, з ентузіазмом підтримували прем'єри і спеціальні покази, забезпечували проведення різноманітних кінофестивалів, а побажання та пропозиції громадськості завжди враховувались.

Для того, аби розвінчати усі міфи та закиди повідомляємо, що 4 січня 2019 року закінчився строк дії договору оренди кінотеатру «Київ», який був укладений 20 років (!) тому з попереднім орендарем – комерційною фірмою ТОВ «КЦ «Кінотеатр Київ». У січні 2019 року владою міста Києва було ухвалено рішення про проведення прозорого конкурсу щодо передачі будівлі кінотеатру «Київ» в орендне користування. Право на участь у конкурсі мали будь-які фізичні та юридичні особи, в тому числі й попередній орендар. ТОВ «Сінема-Центр» взяв участь у конкурсі наряду з чотирма іншими компаніями і 15 квітня 2019 року переміг в аукціоні, запропонувавши найбільший розмір орендної плати. Тепер громада міста Києва буде щомісяця отримувати за оренду приміщення 2 млн 544 тисяч гривень, враховуючи ПДВ, замість 47 тисяч, які платив попередній орендар. У травні ТОВ «Сінема-Центр» вже заплатив по договору оренди понад 5 мільйонів гривень!

Фахівці ТОВ «Сінема-Центр» змогли потрапити до будівлі кінотеатру з метою оцінки її технічного стану лише 10 червня 2019 року. Наша Компанія, безумовно, має плани щодо проведення ремонтно-реставраційних робіт приміщень Кінотеатру "Київ", які будуть здійснюватися з неухильним дотриманням умов охоронного договору на пам’ятку культурної спадщини. Проте деталізувати такі плани, в тому числі розробити та погодити відповідну науково-проектну документацію, можливо буде лише після проведення повної технічної інвентаризації стану об’єкту.

Ми запевняємо громадськість, глядачів, партнерів і колег, що «Сінема Сіті» забезпечить якісну інфраструктуру, створить сучасний технологічний кіномайданчик та при цьому збереже історичну та культурну цінність кінотеатру «Київ». Попереду нелегка робота, ми це розуміємо і готуємося до її виконання. Окрім того, ми запрошуємо громадськість до конструктивного діалогу та завжди готові сприймати пропозиції та побажання людей.

Довідка

ТОВ «Сінема-Центр» володіє мережею кінотеатрів «Сінема Сіті». Наш досвід роботи на кіноринку — 12 років. До мережі входять три кінотеатри: «Сінема Сіті Київ» (ТРЦ Оушен Плаза), «Сінема Сіті Одеса» (ТРЦ Fontan Sky) та «Сінема Сіті Тернопіль» (ТРЦ Подоляни). У 2020 році компанія планує відкриття кінотеатру «Сінема Сіті Вінниця» (ТРЦ Мегамолл). За 12 років роботи на ринку ми провели понад 300 прем'єр голлівудських, європейських і українських фільмів, приймали у себе фестивалі, у тому числі МКФ «Молодість», Одеський міжнародний кінофестиваль, фестиваль дитячого кіно «Чілдренфест», фестивалі польського, французького, ізраїльського кіно. У 2016 році мережа кінотеатрів «Сінема Сіті» стала організатором фестивалю фільмів про Голокост. Наша компанія на регулярній основі співпрацює з соціальними організаціями і фондами: благодійні покази проходять щомісяця. У нас є досвід і у нас є бажання розвивати кінотеатр «Київ» та примножувати його славетну історію.

У січні 2019 року Департаментом комунальної власності міста Києва було ухвалене рішення провести прозорий конкурс щодо передачі будівлі кінотеатру «Київ» в орендне користування для здійснення кінопоказів і проведення культурно-мистецьких заходів. Мета цього рішення — виконання планових показників надходжень бюджету від орендної плати, ефективного використання майна міста Києва та реалізації механізмів, визначених у новому порядку передачі комунальної власності, який набув чинності 1 січня 2019 року.

14 травня 2019 року між ТОВ «Сінема-Центр» (Орендар), Департаментом комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (Орендодавець) та Комунальним підприємством «Київкінофільм» (Підприємство-Балансоутримувач) було укладено договір оренди майна за адресою м. Київ, вулиця Велика Васильківська 19, літера «А». Цільове призначення приміщення, зазначене у договорі — для організації кінопоказів. Крім того, положеннями договору оренди передбачено що Орендар зобов’язаний забезпечити продовження роботи кінотеатру у форматі фестивального центру столиці, співпрацюючи з найбільшими міжнародними кінофестивалями у тому числі: КМКФ «Молодість», «Docu Days», «Крок», «Одеський МКФ», «KISFF», «Челдрен Кінофест» та ін.